3/16/2015

An Evening with Steven Wilson in PragueFrontman Porcupine Tree STEVEN WILSON vystoupí 5. dubna v Praze v Divadle Hybernia!

Steven Wilson (*1967), britský hudebník, multiinstrumentalista a producent známý především jako zakladatel, kytarista a zpěvák skupiny Porcupine Tree. Byl za svoji uměleckou činnost již nejednou nominován na Grammy. Mezi desítkami hudebníků a skupin, s nimiž produkčně spolupracoval, figurují např. Jethro Tull, Yes, King Crimson, Opeth nebo Pendulum. Přestože od vydání jeho zatím předposlední desky The Raven That Refused To Sing (And Other Stories), která ve Velké Británii stanula mezi 30 nejprodávanějšími alby, uplynul jen rok, Steve Wilson už je tu s novinkou. "Nové album na jednu stranu víc vychází z jazzu, ale využíváme na něm také hodně elektoniky a přímočarých, tedy aspoň na mě hodně přímočarých, popových melodií", prozrazuje Steven Wilson o desce, která pod názvem Hand. Cannot. Erase. vyšla v únoru. "Nové album bude víceméně kombinací celého mého repertoáru, veškerou hudbou, kterou jsem dosud dělal." V rámci Hand Cannot Erase turné budou moci strávit "An Evening With Steven Wilson" také návštěvníci pražského koncertu v Divadle Hybernia, pro který si Wilson přiveze vlastní technické vybavení - zvukovou i světelnou aparaturu.

Velikou zásluhou Stevena Wilsona jsou také nové mixy klasických progrockových alb, především King Crimson a naposledy vynikající Relayer od Yes. Na svých vlastních albech kombinuje paradigmata a nálady progrocku v originálním a moderně znějícím provedení, zatím asi nejzdařileji na předposledním The Raven That Refused To Sing (And Other Stories). Myslím, že označení Mr. Eklektik, které nedávno ve facebookove diskusi obdržel od publicisty Jaromíra Merhauta, Wilsonovi sluší. V sestavách jeho alb se pochopitelně objevují zajímavá jména, například saxofonista a flétnista Theo Travis (Soft Machine Legacy, Gong, Travis & Fripp). Kdo s ním přijede na pražský koncert není známo.

Více na www.stevenwilsonhq.com

No comments:

Post a Comment