3/09/2016

Jazznění 2016

Napříč žánry a generacemi...

Program:


17. 3. čtvrtek 19.00
TOMÁŠ SÝKORA

Letošní ročník zahájí svým sólovým recitálem klavírista Tomáš Sýkora. Charakteristickými prvky skladeb z jeho nového cyklu jsou písňová forma, úsporná a přehledná faktura klavírního partu, harmonická pestrost a výrazná melodická linka. Po něm se představí improvizační sdružení
TELLEMARKK

 
E CONVERSO FEAT. KVINTESENCE QUARTET

Čtvrteční večer zakončí společné vystoupení dvou hudebních těles: smyčcového kvarteta Kvintesence Quartet a projektu E Converso.
„Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby – propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace.“ 
https://www.facebook.com/econverso?fref=ts
http://kvintesencequartet.com/

 

18. 3. pátek 20.00
FEHERO ROCHER IN DUO

Slovenská zpěvačka Sisa Fehérová s kytaristou Antonínem Dlapou zahrají vlastní autorský repertoár jejich společného projektu Fehero Rocher, tentokrát však v akustické, intimnější poloze. Písně jsou fúzí jazzu, soulu, alternativy a slovenského folklóru v provedení plném napětí, emocí a úžasné muzikálnosti. 
TIBOR ŽIDA & FRIENDS
Tibor Žida, kytarista, zpěvák a skladatel romského původu, vyniká jedinečnou schopností propojovat hudební tradice s moderními, současnými vlivy, a to zcela svébytným způsobem. Jeho styl k posluchači promlouvá ryzí upřímností,pravdivostí, energií a dokonalým hudebním podáním. Na festivalu se představí společně se svými hudebními přáteli a celý večer bude završen společným jam session otevřeným pro všechny. 


19. 3. sobota 20.00
TRIALOG III.

Sobotní večer zahájí svým vystoupením skupina TRIALOG III., která vykrystalizovala ze spolupráce tří znamenitých hudebníků (všech také vyučujících na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze). I přesto, že hudebníky dělí věkový rozdíl celé generace, tvoří zcela kompaktní ansámbl a produkují moderní jazz komorního charakteru, který svou náročností klade vysoké požadavky na nástrojovou virtuozitu všech hudebníků.
CONCEPT ART ORCHESTRA

se specializuje na interpretaci skladeb od českých současných skladatelů a díky rozmanitému repertoáru je hudebními kritiky označován jako orchestr na pomezí jazzu, world music a vážné hudby. Svým zaměřením se výrazně odlišuje od ostatních big bandů v České republice. Od roku 2014 je uměleckou vedoucí souboru Štěpánka Balcarová, která se mu věnuje téměř s mateřskou láskou a péčí.
http://www.conceptartorchestra.cz/Kaštan - Scéna Unikazzu, Bělohorská 201/150, Praha 6
FB event

No comments:

Post a Comment